Skip to Content

Super stylin’‘: Šest způsobů, jak zdobením proměnit bílou košili

Chcete upcyklovat své oblečení s minimálním úsilím? Se správnými DIY tipy pro oblečení dokážete i s malým kapslovým šatníkem velké věci. Naše video ukazuje, jak proměnit oblíbenou bílou košili šesti různými způsoby, které vyžadují minimální úsilí a žádné předchozí znalosti. 

Proč upcyklovat oblečení?

Samozřejmě byste starou bílou košili, kterou už nenosíte, mohli vyhodit – o tom však trend Rethink Fashion není! Starou košili můžete také považovat za bílé plátno, které lze s minimálním úsilím proměnit.

V první části tohoto videa jsme vám ukázali, jak proměnit bílou košili jen s pomocí doplňků. V této části nabízíme inspiraci pro trvalou či dlouhodobou transformaci bílých košil. Ve třetí části ukážeme způsoby transformace košile pomocí nůžek, přehýbání a otáčení.

DIY návod pro oblečení: Jak trvale či dlouhodobě ozdobit bílou košili

You need to accept cookies to play this video

Co potřebujete:

 • Bílá košile 
 • Dekorační prvky (perličky či korálky, dekorační látka či zažehlovací záplaty, luxusní knoflíky, barva na textil, zdobicí pásky, flitrové pásy...)
 • Pomůcky (jehla a nit, zažehlovací či samolepicí páska, nůžky, lepidlo na textil, žehlička)

Jak na to: 

1. Ozdobte límeček perličkami
Ozdobné perličky, korálky či cvočky vaši košili skutečně rozzáří. Na límeček čisté bílé košile jsme přišili perličky různé velikosti a perlový lem, a získali tak elegantní jednobarevný vzhled. Chcete-li jednodušší alternativu bez šití, použijte lepidlo na textil. Pokud míříte spíše na večírek, můžete místo perel našít barevné korálky či flitry. Cvočky nás posunou k punkovému stylu. Použijte svoji představivost a najděte svoji vlastní módní inspiraci pro svépomocnou proměnu!

2. Vyberte si kapsu
Fádní bílé náprsní kapsy jsou tak včerejší. Dejte svým nápadům křídla a pořiďte si kapsu třeba s plameňáky. My jsme s použitím odstřižku látky, která nás rozesmála, a samolepicí opravné pásky košili na jeden večer upravili. Hledáte-li trvalejší řešení, použijte zažehlovací pásku nebo kapsu našijte. 

3. Knoflíky hlavní hvězdou
Neexistuje snadnější způsob, jak upcyklovat staré oblečení, než vyměnit staré nudné knoflíky za zábavnější variantu. Jednoduše odstřihněte obyčejné bílé knoflíky a místo nich našijte barevné, lesklé či jinak neobvyklé. My jsme vybrali stříbrné knoflíky ve tvaru hvězdiček, které u této košile hrají hlavní roli.

4. Nastříkejte ji na modro
Barvy na textil seženete v různých podobách, odstínech a velikostech. My máme rádi barvy ve spreji, s nimiž se dobře pracuje a které vytvářejí krásný vodovkový efekt. Dbejte pouze na to, abyste zakryli okolní plochy, pracujte v rukavicích a mezi přední a zadní díl košile vložte nepropustnou ochrannou vrstvu. Dokonalý vzhled mořské panny doplňuje zlatý pásek. 

5. Sešpendlete ji
Zavírací špendlíky inspirují DIY módu již od punkové éry. Příliš širokou košili jsme stáhli velkými zavíracími špendlíky, kterými jsme protáhli širokou ozdobnou pásku.

6. Projevte svou lásku
Ukažte, jak rádi upcyklujete své oblečení, a napište to zlatým písmem. Flitrový pás můžete přilepit lepidlem na textil nebo – chcete-li trvalejší proměnu – jej přišít.

Jak prát dekorované upcyklované oblečení?

Jakmile uvedete naše tipy pro DIY úpravy oblečení do praxe, obyčejné bílé košile už nebudou vypadat tak obyčejně. Dbejte na správné praní a používejte prací gel Perwoll Renew Advanced White & Fibre. Pouze pamatujte, že lepidlo na textil, barvy, flitry či zažehlovací materiály mohou mít jiné požadavky na praní než samotné oblečení. Zkontrolujte to, než dáte svoji zkrášlenou košili poprvé vyprat!

Související články

 • #Renew

  Jak správně prát: Vintage slip dress

  Úplný průvodce praním hedvábných vintage šatů slip dress a dalšího jemného oblečení

 • #Relearn

  Denim: Velký cestovatel

  Překvapivé statistiky stojící za výrobním procesem džín

 • Perwoll White

  Moderní péče o vlákna pro zářivě bílé oblečení.