Skip to Content

Super stylin’: 6 způsobů, jak s doplňky proměnit jednu bílou košili

Chcete obohatit svůj šatník a nekupovat přitom nic nového? Naše DIY video návody nabízejí tipy, jak upravit oblíbenou bílou košili šesti různými způsoby. Naučte se proměňovat košile a vytěžit ze svého šatníku maximum. Seznamte se s našimi tipy a triky, co s vintage oblečením.

Proč jsou bílé košile klenotem vintage oblečení

Bílá košile je nadčasová klasika, kterou můžete obléknout téměř ke všemu. Kvalitní vintage košili snadno naleznete na bleším trhu, můžete si ji ale třeba půjčit od svého přítele či spolubydlící, případně oživit svoji fádní bílou blůzu. V každém případě máte nejméně šest různých způsobů, jak ji proměnit pomocí jednoduchých doplňků.

DIY návod pro oblečení: Jak proměnit bílou košili pomocí doplňků

You need to accept cookies to play this video

Co potřebujete:

 • Bílá košile 
 • Doplňky (pásky, brože, manžety, šperky, gumičky, šátky...)

Jak na to: 

1.Stažení pasu páskem nebo šátkem 
Tento způsob je vhodný zejména pro košile větší velikosti, mimořádné vintage nálezy, které úplně dokonale nesedí, nebo pro formální kancelářskou košili, kterou vám půjčil přítel či spolubydlící. Šátek či pásek zdůrazňuje pas a dodává barevný prvek.

2. Ozdobte si límeček
Ozdobné sponky a vlásenky umí víc než jen zkrotit neposedné vlasy. Například oživit obyčejnou košili. Stačí je nasunout na límeček a obyčejná košile se promění v nepostradatelné večírkové oblečení. 

3. Ozdobte obyčejné knoflíky klipsovými náušnicemi
Jednoduchý a účinný způsob, jak proměnit fádní kancelářskou košili ve večerní kousek. Navíc získáte příležitost, jak využít krásné vintage klipsy, které nikdy nenosíte jako náušnice. Připnutí závisí na typu klipsu, ale zpravidla je nejlepší navléknout je přímo na knoflík. Pokud to nejde, zkuste je upevnit zavíracím špendlíkem nasazeným ze zadní strany.  

4. Navlékněte si pod límeček robustní náhrdelník
Oživení košile broží zdaleka není nový nápad. Je to však jednoduchý tip, který poslední dobou vypadl z módy. Dobrou zprávou je, že brože se s velkou slávou vracejí! Chcete-li se s broží odlišit od své babičky, volte jejich neobvyklé umístění a seskupení. Pokud se vám do ruky dostane šperkovnice od staré tety, můžete každý den v týdnu oživit košili jiným nápadem.

5. Proměňte svoji košili poutavou broží
Oživení košile broží zdaleka není nový nápad. Je to však jednoduchý tip, který poslední dobou vypadl z módy. Dobrou zprávou je, že brože se s velkou slávou vracejí! Chcete-li se s broží odlišit od své babičky, volte jejich neobvyklé umístění a seskupení. Pokud se vám do ruky dostane šperkovnice od staré tety, můžete každý den v týdnu oživit košili jiným nápadem.

6. Vyhrňte si rukávy
... nabízejí látkové gumičky do vlasů. Ty jsou zároveň vynikající volbou pro příliš velké košile. Výrazné manžety, elastické náramky či vytahané látkové gumičky do vlasů nejen oživí oblečení a zabrání sklouzávání rukávů přes ruce, ale umožňují také jejich vykasání a nařasení.

Jak prát bílé košile tak, aby dlouho vydržely?

Jakmile zvládnete DIY techniky pro své oblečení, budete obyčejné košile mnohem častěji nosit. Perte je tak, aby vydržely dlouho čisté a krásné.

Co dělat pro to, aby bílá košile zůstala bílá a dlouho vydržela?

 • Bílé prádlo perte vždy samostatně
 • Udržujte pračku v čistotě – usazeniny v okolí dvířek by mohly bílé prádlo odřít či zašpinit 
 • Skvrny před praním ošetřete 
 • Perte na doporučenou teplotu 
 • Používejte prací gel Perwoll Renew Advanced White & Fibre. Tento přípravek obnovuje bělost oblečení bez bělení. Díky speciálnímu složení zesiluje a vyhlazuje vlákna, která tak rovnoměrněji odrážejí světlo a dodávají látce více bělosti
 • Košile sušte na slunci, abyste využili bělícího účinku UV záření

Související články

 • #Renew

  Roztržená halenka Kintsugi DIY

  Jak spravit roztrženú halenku v duchu tradiční japonské filozofie

 • Perwoll White

  Moderní péče o vlákna pro zářivě bílé oblečení.

 • #Renew

  Jedna košile na šest způsobů: Doplňky

  Jak ozdobit prostou bílou košili, aby vypadala šestkrát jinak