Skip to Content
Usmívající se žena se dívá nahoru

Co můžete dělat vy

Správné dávkování

Když chcete odhadnout správné množství pracího prostředku, měli byste vzít v úvahu několik aspektů: Kolik čisticího prostředku potřebujete hodně závisí na tvrdosti vody a samozřejmě i na množství prádla a jak moc je ušpiněné. Následující tipy vám pomohou správně dávkovat prací prostředek, abyste šetřili nejen peníze, ale i životního prostředí.

 • Koukněte na doporučené dávkování na obalu pracího prostředku: Na každém produktu Perwoll najdete doporučené dávkování pro každou tvrdost vody. Rozlišuje mezi lehkým, středním a silným ušpiněním i mezi stupni tvrdosti vody. Bude se vám tedy hodit, když si prádlo před praním roztřídíte podle zašpinění. Čím je prádlo špinavější, tím více pracího prostředku byste měli dávkovat.
 • Zeptejte se svého dodavatele vody na tvrdost vaší vody. Ta se totiž na různých místech liší. Pro jistotu se můžete na přesný stupeň tvrdosti vody zeptat i místní vodárenské společnosti. To vám pomůže dávkovat prací prostředek podle příslušné tvrdosti vody v tabulce na etiketě produktu.
 • Množství prádla a objem pračky: Dávkování na obalu počítá s typickým naplněním vaší pračky 2,5 kg jemného prádla. U jemného oblečení nedoporučujeme pračku plnit víc.

Jak šetřit energii

U pracích prostředků dochází ke spotřebě téměř 80 % energie a vzniku emisí CO2 až ve fázi používání, tedy až doma během praní. Je to hlavně kvůli energii potřebné k ohřevu vody v pračce. Proto jsme v průběhu let neustále zdokonalovali složení pracích prostředků, abychom zajistili špičkový prací výkon i při nízkých teplotách. Díky tomu je i oblečení prané při nižší teplotě zářivě čisté a voňavé. Studené praní navíc šetří energii a snižuje emise CO2.

Prst mačká tlačítko „ECO“ na pračce

Jak šetřit vodou

Praním plné pračky, tzn. až 2,5 kg jemného prádla najednou, snížíte nejen spotřebu energie, ale i vody.

Spočítejte si svou ekologickou stopu

Člověk objímající strom, jsou vidět pouze jeho ruce

Jestli máte chvilku, spočítejte si svou ekologickou stopu na kalkulačce vyvinuté společností Henkel a Wuppertal Institute v Německu. Zjistěte, jak váš životní styl ovlivňuje vaši uhlíkovou stopu. Veškeré vámi poskytnuté údaje jsou anonymní.

https://footprintcalculator.henkel.com/en

 • Co je uvnitř?

  Složení a přípravky

  Perwoll neustále pracuje na tom, aby vám poskytl to nejlepší pečující složení a vaše oblečení tak zůstalo déle krásné.

 • Udržitelnost je klíčová

  Balení

  Dbáme na to, aby naše obaly byly funkční a recyklovatelné.

 • Výrobní proces

  Výrobní proces

  Po celé délce našeho hodnotového žebříčku pracujeme na zlepšování naší ekologické stopy a přispíváme tak ke snížení emisí CO2.