Skip to Content
Dvě ruce se probírají vlněnými svetry na šatní tyči

Prací prostředek na vlnu: šetrně pere vlnu i jemné prádlo

Chcete, aby váš oblíbený vlněný nebo kašmírový svetr vydržel co nejdéle? To vyžaduje intenzivní péči. Využijte pečující sílu Perwoll Renew Wool, abyste svým vlněným oděvům nebo vašim obzvláště jemným oblíbeným kouskům dodali extra jemnost.

Proč je prací prostředek na vlnu a jemné prádlo tak důležitý?

Jemné prádlo musíte čistit tak, abyste si je mohli užívat co nejdéle. To je možné pomocí speciálních pracích prostředků na vlnu a jemné prádlo, jako je například hedvábí. Perwoll Wool & Delicates se o vlákna jemných materiálů, jako je merino vlna, dobře stará a nemá na ně negativní vliv. Prací prostředky určené na vlněné oblečení, jako je Perwoll, neobsahují bělidla a místo toho se při čištění spoléhají na mýdlo a jiné enzymy. Vyhlazují vlákna a pomáhají barvám oblečení zachovat jejich lesk.

Většina vlněných nebo jemných textilií je vhodná pro praní v ruce nebo speciální jemné prací programy. Prací prostředky na vlnu jsou efektivní i při nízkých teplotách praní. Voda by neměla překročit teplotu 30 °C. Na lehce zašpiněné oděvy již stačí studené praní od 20°C. Jemné čištění udržuje oblečení ve formě a tvoří méně uzlíků. Prádlo se tak nebude tolik žmolkovat. Nejlepší způsob, jak zjistit, která teplota praní je zvláště vhodná pro vaše oděvy, je podívat se na cedulku našitou na vnitřní straně oděvu. Najdete tam všechny důležité informace o tom, zda a jak daný kousek prát.

Vlnu a jemné prádlo byste navíc měli v pračce ždímat pouze na nízké otáčky. Po vyprání oděvy jemně natáhněte zpět do tvaru a nechte je uschnout položené, aby neztratily tvar.

Praní vlny s pracím prostředkem i aviváží?

U čištění choulostivých vláken, jako je vlna, hedvábí nebo dokonce prachové peří, je nutné přemýšlet. Kombinace účinných látek z pracích prostředků určených na praní vlny již zajišťuje, že vlákna zůstanou měkká a příjemná na dotek. Perwoll Renew Wool je k dispozici jako tekutý prací prostředek i jako prací prášek - volba je na vás.

Odstranění skvrn na vlně: stačí prací prostředek na vlnu?

Pokud jsou na oblečení z jiných materiálů, jako je bavlna, nevzhledné skvrny, použijte speciální soli na skvrny, například odstraňovač skrvn Sil. Poté můžete prádlo bez váhání vyčistit příslušným pracím prostředkem - například Perwoll Renew Color, který zamezí dalšímu žmolkování.

Související články

  • Perwoll Wool

    Wool & Delicates pomáhá udržet vaše vlněné a hedvábné látky jemné, hladké a ve tvarech jako nových.

  • Symboly praní

    Co znamenají symboly na štítcích oblečení

  • Praní bikin: tipy na péči o plavky

    Pokud chcete vaše bikiny a plavky nosit déle než jedno léto, doporučujeme plavky řádně vyprat a starat se o ně. Následující tipy vám poradí, jak na to!