Skip to Content
Muž ve sportovním oblečení v podřepu před kamenným pozadím, v ruce drží modrý nápoj

Prací prostředek na sportovní prádlo: Správné praní funkčního a sportovního oblečení

Každý, kdo má rád sport, ví, že u sportovního oblečení je důležité, aby materiály byly lehké, prodyšné a elastické. Pro venkovní sporty má také velký význam odolnost proti vodě a větru. Aby si kvalitní sportovní oblečení udrželo svou funkci co nejdéle, potřebuje účinné čištění, které také chrání jeho citlivá vlákna. Řešením je použít speciální prací prostředky na sportovní oblečení - například ty od Perwollu. Takové prací prostředky účinně čistí zpocené sportovní oblečení a zároveň pečují o jeho materiál.

Co dokážou prací prostředky pro sportovní oblečení?

Oblečení speciálně vyrobené pro sportovce a aktivní lidi je stále sofistikovanější. Pokud jde o lehké a rychleschnoucí sportovní oblečení, umělá funkční vlákna již dávno nahradila čistou bavlnu. Běžecké nebo outdoorové oblečení je například často vyrobené částečně nebo zcela z polyesteru, který v kombinaci se spandexem umožňuje dostatek volnosti pohybu a zároveň rychle schne. Speciální sportovní prací prostředky, jako je Perwoll Renew Refresh & Sport, prádlo důkladně vyčistí, odstraní zápach potu a zároveň ho účinně chrání. U jiných produktů, např. u univerzálního pracího prostředku, riskujete ohrožení funkcí sportovního oblečení - včetně ochrany před vlhkostí a větrem, volnosti pohybu a flexibility, ale také prodyšnosti.

Praní sportovního oblečení: správné používání pracího prostředku

Kromě správného pracího prostředku na sportovní nebo funkční oblečení rozhodují při péči o materiál i další faktory. Abyste si mohli sportovní oblečení užívat co nejdéle, dodržujte následující rady.

Frekvence praní: Sportovní oblečení perte po každém nošení. Nemusíte ho však vždy prát v pračce. Pokud jste nedávno prádlo důkladně vyprali, poslouží i rychlé ruční praní. Abyste vymyli pot ze sportovního oblečení, opatrně ho opláchněte pracím prostředkem. Po třech až čtyřech ručních praních znovu vyperte prádlo v pračce. Zapněte krátký prací program při nízké teplotě a nízké rychlosti otáček, aby nedošlo k poškození vláken. Některé moderní pračky mají také speciální prací programy pro sportovního oblečení.

Teplota praní: Většina sportovních a funkčních oděvů nesnáší vysoké teploty praní. Většinu oděvů však můžete bez váhání prát na 30 °C. Pokud si nejste jisti, co dělat, podívejte se na cedulku na prádle. Cedulky poskytují informace o všem, co je třeba při praní dodržovat. Vyhnete se tak riziku, že si zničíte vaše drahé sportovní oblečení.

Sušení: Nedávejte sportovní oblečení do sušičky. Ve většině případů jsou teploty sušičky příliš vysoké pro citlivá membránová vlákna. Lepší je sušit sportovní oblečení na vzduchu, je to pro prádlo přirozenější.

Žena ve sportovním oblečení jde velkými kroky nahoru po schodech

Jaký prací prostředek je nejlepší pro funkční oblečení?

Pro funkční nebo sportovní oblečení vždy používejte tekutý sportovní prací prostředek, jako je Perwoll Renew Refresh & Sport. Důkladně čistí zpocené a znečištěné sportovní oblečení a zároveň pečuje o vysoce kvalitní vlákna. Kromě toho neutralizuje nepříjemné pachy a dodává vašemu oblečení svěžest. Je vysloveně vyroben tak, aby uchoval vlastnosti sportovního a funkčního oblečení. Prací prostředek například také chrání membránové oděvy a zajišťuje, aby funkční textilie zůstaly co nejdéle odolné proti větru a vodě. V závislosti na druhu textilu můžete své membránové textilie ochránit nejen pomocí speciálních pracích prostředků. Doporučujeme je pravidelně impregnovat hydroizolačními prostředky. I časté nošení a praní oděvů má v průběhu času vliv na ochrannou funkci.

Tip: Stejně jako pro sportovní textil existuje i optimální prací prostředek pro každý další kus oděvu. Vyzkoušejte například Perwoll Renew Wool na vlněné oblečení.

Související články

  • Perwoll Sport

    Složení pečující o vlákna a neutralizující nepříjemné pachy. Zachovává tvary vašeho sportovního oblečení.

  • Symboly praní

    Co znamenají symboly na štítcích oblečení

  • Průvodce praním spodního prádla

    Prozradíme vám, jak bude dokonce i jemné spodní prádlo vypadat po několika pracích cyklech stále jako nové!