Perwoll Perwoll Perwoll

#Renew

Co můžete udělat pro upcyklaci

Super stylin’: Šest proměn bílé košile pomocí nůžek a přehybůi

Líbí se vám estetika stylu DIY? Své oblečení můžete snadno proměnit, i když třeba vůbec neumíte šít.

V první části tohoto videa jsme vám ukázali, jak upcyklovat bílou košili jen s pomocí doplňků. V druhé části jsme nabídli inspiraci pro trvalou či dlouhodobou svépomocnou transformaci bílých košil. Ve třetí části vás provedeme jednoduchými a nápaditými proměnami košil pomocí nůžek a přehybů, s nimiž vytvoříte charakteristický styl DIY. 

Upravte si sami své oblečení: Jak proměnit bílou košili pomocí nůžek a přehybů

Video of DIY your clothes: How to re-style a white shirt with twists and cuts

Co potřebujete:

  • Bílá košile 
  • Nůžky
  • Pomůcky (jehla a nit NEBO zažehlovací NEBO samolepicí páska NEBO lepidlo na textil)

 

Jak na to: 

Step 1: woman uses clever cut shirt idea on the back of her oversize shirt

1. Odhalte záda

Tento jednoduchý návod na rozstřiženou košili je vhodný pro příliš velké nebo příliš volné košile. Košili uprostřed zad rozstřihněte (nejprve si krejčovskou křídou nebo omyvatelným fixem nakreslete rovnou čáru). Střih nejsnáze olemujete oboustrannou samolepící páskou, jak je vidět na videu. Chcete-li, aby vám nová košile vydržela déle, použijte zažehlovací pásku nebo střih obšijte začišťovacím stehem, aby se látka netřepila. Košili můžete nosit rozhalenou (přes těsný top nebo můžete ukázat kus zad). Záda košile lze také sepnout broží nebo zavíracími špendlíky nebo volné konce svázat do uzle.

Step 2: woman has peek-a-boo shoulders with this diy cut shirt idea

2. Peek-a-boo průstřih na ramenech

Toto oživení obyčejné košile je překvapivě snadné dosáhnout. Trik spočívá v tom, že vezmete rovnou hranu rukávu, přežehlíte ji a potom část ustřihnete. Vzniklé hrany přeložíte, zašijete a vytvoříte lem, aby se vám rukávy netřepily.

Step 3: woman upcycles old clothes by keeping the collar of her old shirt

3. Nechte si límeček

Chcete-li upcyklovat staré oblečení, zaměřte se na ty části, které se vám líbí. Má vaše bílá košile hezký límeček, který se hodí ke svetru? Pokud se vám nelíbí střih košile nebo pokud je špinavá či jinak poškozená, můžete ji vyhodit, ale límeček si nechte – skvěle se hodí k těsnému svetru, pod který se toho moc nevejde.

Step 4: woman needs no diy cut shirt here. She simply twists the material of her shirt to turn into a sleeveless top

4. Schovaný límeček

Jste připraveni na zatím nejrychlejší proměnu oblečení, která dá vyniknout vašemu dekoltu? Stačí vzít bílou košili, rozepnout tři horní knoflíčky, přehnout límeček dovnitř... a je to! Jste připraveni na večírek!

Step 4: woman needs no diy cut shirt here. She simply twists the material of her shirt to turn into a sleeveless top

5. Přehnout a proměnit

Bílou košili lze proměnit i bez trvalých úprav. Někdy stačí jen dobrý nápad. Příliš velkou košili přehoďte přes záda, přehněte pod ramena a rukávy svažte na hrudi na uzel. Pokud je látka příliš kluzká, lze uzel zajistit skrytým zavíracím špendlíkem nebo dokonce broží.

Step 5: woman ties the front of her shirt to restyle into a cropped shirt

6. Zastrčit a svázat

Už jste to slyšeli? Krátké košile se vrací!. Nechcete-li utrácet za nový crop top, můžete si jej snadno vytvořit sami. Potřebujte větší košili, kterou necháte odspodu až k pupku rozepnutou. Košili zastrčte do kalhot nebo pod sukni a volné konce vpředu svažte na uzel.

Step 6: woman turns the shirt back to front to restyle into a turtleneck shirt

7. Otočit a svázat

Pouhým otočením získala bílá košile zcela nový a překvapivě moderní vzhled. Límeček můžete nechat venku, aby vypadal jako stojáček, nebo zahnout dovnitř, a vytvořit tak košili bez límečku. Jelikož mají záda košile rovný střih, bude potřeba stáhnout pas šátkem, kravatou nebo páskem.

Jak prát DIY oblečení

Nyní, když jste staré oblečení upcyklovali, zřejmě budete chtít, aby dlouho vypadalo jako nové. Perwoll Renew Advanced White & Fibre vyhlazuje vlákna bílé látky a pomáhá déle zachovat jejich dokonalý vzhled. Pokud jste košili stříhali, musíte před prvním praním zapošít okraje, případně je slepit zažehlovací páskou, aby se netřepily.