Perwoll Perwoll Perwoll

5 způsobů, jakými Perwoll zajišťuje udržitelnost

Krásně voní a obnovuje barvy a vlákna jako žádná jiná. Jak si ale stojí v souvislosti s udržitelností? Chcete-li vědět, jak prací prostředek funguje před tím, než jej použijete na své oblečení, jste na správném místě. 

 

Zde je pět věcí, které byste měli vědět o značce Perwoll a její mateřské společnosti Henkel:

1. Výrazně překonává požadavky A.I.S.E.

O A.I.S.E jste už určitě slyšeli. Ne? Formální název této organizace je Mezinárodní asociace výrobců mýdla, pracích a čisticích prostředků a po celém kontinentu má více jak 900 členských společností. Je oficiálním evropským zastupitelským orgánem v průmyslu1. Vizí asociace je inovace a udržitelnost. Proto se A.I.S.E věnuje zvyšování udržitelných opatření v oblasti úklidu a čištění a zlepšování environmentální stopy produktů (PEF – product environmental footprint)2 v tomto odvětví. 

 

Jako jeden z členů se i Perwoll zavázala k této vizi. Vyvinula receptury, které prošly kontrolami A.I.S.E. zaměřenými na environmentální bezpečnost v souvislosti s vodní ekotoxicitou a zároveň splňují kritéria asociace pro dávkování a balení. Díky tomuto kroku získala značka Perwoll v rámci této prestižní organizace produktový profil pokročilé udržitelnosti.  

2. Nastavuje si nové cíle

Skloubit praktičnost a udržitelnost není snadné. Obaly musí odolat nárokům, které jsou na ně kladeny, a ty nejsou s udržitelnými materiály vždy kompatibilní. V roce 2017 však byla značka Perwoll Wool and Delicates první prémiovou značkou pracích prostředků , jejíž obal tvoří z 20 % recyklovaný polyetylen s vysokou hustotou (HDPE – High Density Polyethylene).

To představovalo významný milník a první krok k dosažení ambiciózních cílů udržitelnosti. Perwoll chce udržitelnost svého HDPE obalu do roku 2020 ještě vylepšit. Kromě toho společnost Henkel nastínila další tři cíle: 

  • Do roku 2025 by mělo být 100 % obalů recyklovatelných, opakovaně použitelných či kompostovatelných (s výjimkou lepidel, jejichž zbytky mohou narušit recyklovatelnost nebo kontaminovat recyklační toky) 
  • Spotřební produkty v Evropě budou do roku 2025 z 35 % vyráběny z recyklovaného plastu
  • Do roku 2025 obdrží 1 miliarda spotřebitelů informace o recyklování

3. Myslí na spotřebu energie

Důležitou součástí udržitelnosti je energeticky šetrná výroba. Proto se produkty Perwollu vyrábí v továrnách, které mají certifikáty pro udržitelnou a energeticky šetrnou výrobu, která je v souladu s normami pro environmentální management Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO – International Organization of Standardization), včetně:

 

  • ISO 14001; nejdůležitější norma systému environmentálního managementu, která se zabývá environmentálním výkonem, snižováním odpadu a efektivním využíváním zdrojů 
  • ISO 50001; certifikace, která se týká neustálého zlepšování energetické náročnosti, včetně účinnosti, bezpečnosti, využívání a spotřeby 
  • ISO 9001; norma systému řízení jakosti, která zahrnuje oblasti, jakými jsou účinnost a spokojenost

4. Je inovátorem v oblasti zdraví a bezpečnosti

I když jsou zdraví a bezpečnost někdy přehlíženy, představují důležité oblasti udržitelnosti. Perwoll o zdraví a bezpečnost pečuje tím, že vyvíjí receptury, které jsou k pokožce šetrné. Poslední novinka značky – Perwoll Care & Free – navíc neobsahuje barviva a používá parfemaci, která je vhodná i pro alergiky.

5. Je mistrem udržitelných postupů

V neposlední řadě podporuje průlomová obnovující receptura Perwollu udržitelné postupy dvěma zcela zásadními způsoby. Zaprvé díky dobré účinnosti v programech lehkého praní umožňuje spotřebitelům minimalizovat energetickou a klimatickou stopu. Zadruhé, jak napovídá její název, obnovuje receptura Perwollu oblečení, což vede k delší životnosti a lepší kvalitě a zabraňuje nehospodárné předčasné likvidaci a nakupování. Kromě toho jde nový kanál #RethinkFashion při informování a posilování čtenářů, jako jste vy, ještě dále. Snaží se, aby podnikli další kroky směrem k udržitelnosti a zajistili lepší budoucnost pro nás všechny.

Image credits
Header image: Getty Images
Image of woman's hands holding a sapling: Getty Images
Image of a drop of clear water pooling off a leaf: Getty Images
Image of a brunette woman drawing a recycling symbol: Getty Images
Image of a wind farm atop a mountain range: Getty Images
Image of a female scientist testing water in a beacon: Stocksy
Image of a woman holding a daisy: Getty Images

 

Zdroje:
1. A.I.S.E
2. A.I.S.E ENVIRONMENTÁLNÍ STOPA PRODUKTU (PEF)